Rekolekcyjny Dzień klas młodszych

Rekolekcyjny Dzień klas młodszych

Triduum Paschalne to czas głębokiego duchowego przygotowania, który wymaga szczególnej uwagi. Dzieci z klas I-III miały możliwość przeżycia swojego rekolekcyjnego dnia 25 marca, aby odpowiednio przygotować się do tych ważnych dni w kalendarzu liturgicznym.

Podczas rekolekcji uczestniczyły w plenerowej drodze krzyżowej, co pozwoliło im lepiej zrozumieć i przeżyć mękę Chrystusa. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, co było dla nich wzruszającym i pouczającym doświadczeniem. Kulminacyjnym momentem dnia było przygotowanie domowych grobów Pańskich. Te małe groby, zdobione rzeżuchą, mają stać w domach uczniów aż do Świąt Wielkanocnych jako znak nowego życia i nadziei.

Życzymy wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia, pełnego refleksji i duchowego wzrostu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij