Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w ciekawy sposób, angażując uczniów oraz rozwijając ich talenty i zainteresowania. Inicjatywa MEiN wspiera szkoły podstawowe w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Katolicka Szkoła Podstawowa Świętej Rodziny z Nazaretu – Ziarno w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tysięcy złotych na zakup sprzętu, wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu umiejętności technicznych. Samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych oraz umiejętności stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zakupiony sprzęt AGD nie tylko wzbogacił szkolne zasoby przydatne w zajęciach kulinarnych, ale uczy eksperymentowania i przygotowania do życia.

Nauka obsługi sprzętu AGD, odmierzanie gramatur, łączenie ze sobą składników to umiejętności jakie młodzież zdobywa w czasie zajęć. Nauka gotowania barszczu pod okiem Pani z Ukrainy na pewno się przyda w przyszłości!

Zakupiony w ramach programu sprzęt: drukarka 3D Flash Forge Adwenture 3, aparat z funkcją kamery Canon M50 Mark II z obiektywem, mikrofon kierunkowy oraz zestaw oświetleniowy, sprzęt nagłośnieniowy służy nauczycielom w zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych.

styczeń 2023

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu do naszego Laboratorium Przyszłości w szkole! To ogromny krok w kierunku zapewnienia naszym uczniom najlepszych możliwości edukacyjnych. Dzięki tym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej rozwijać naszą ofertę dydaktyczną i przybliżać naszych uczniów do przyszłościowej wiedzy i technologii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami efektami tej inwestycji!

#LaboratoriaPrzyszłości #NoweMożliwości #EdukacjaPrzyszłości

luty

Jest już z nami drukarka 3D! To niesamowite urządzenie, które otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania i produkcji trójwymiarowych przedmiotów. Dzięki tej fascynującej technologii będziemy mogli realizować nie tylko ciekawe projekty, ale także rozwijać nasze umiejętności inżynieryjne i kreatywność.

Na naszej stronie będziemy dzielić się z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z drukiem 3D. Prezentować będziemy projekty i ciekawostki z tego obszaru, abyście mogli poznać potencjał tej nowoczesnej technologii.

#LaboratoriaPrzyszłości

marzec

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy nowoczesny sprzęt audio-wizualny do rejestrowania nagranych konkursowych wystąpień naszych uczennic. Ten zaawansowany sprzęt umożliwia doskonałą jakość dźwięku i obrazu, co pozwoli nam zarejestrować występy w sposób profesjonalny. Dzięki tej inwestycji nasze uczennice będą miały lepsze narzędzia do doskonalenia swoich umiejętności artystycznych. Sprzęt ten pozwoli nam utrwalać ich występy w sposób, który oddaje pełnię ich talentu i pasji. To ważny krok w kierunku rozwijania talentów naszych uczennic i promowania sztuki w naszej szkole.

#LaboratoriaPrzyszłości

Podczas zajęć kulinarnych w klasach 1-3 mieliśmy przyjemność korzystać z nowego sprzętu kuchennego zakupionego w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu nowoczesnemu wyposażeniu nasi uczniowie nie tylko doskonale opanowali sztukę gotowania, ale także mieli okazję przygotować pyszny barszcz ukraiński oraz wiele innych specjałów tej kuchni. To nie tylko wspaniała okazja do nauki i zabawy w kuchni, ale także możliwość poznawania kultury i tradycji kulinarnych innych narodów. Wszystkie dania smakowały wybornie i dostarczyły nam niezapomnianych doświadczeń kulinarnych!

#ZajęciaKulinarne #KuchniaŚwiata #NaukaGotowania #LaboratoriaPrzyszłości

kwiecień

Kolejne druki 3D w naszym laboratorium przynoszą niesamowite efekty! Dzięki drukarce 3D nasze projekty nabierają trójwymiarowej formy, co pozwala nam eksperymentować i tworzyć nowe, innowacyjne przedmioty. To fascynujące doświadczenie, które rozwija nasze umiejętności i otwiera przed nami nowe możliwości w dziedzinie projektowania i produkcji.

#LaboratoriaPrzyszłości

maj

Sprzęt multimedialny zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości odegrał kluczową rolę podczas uroczystości błogosławieństwa naszego sztandaru. Dzięki nowoczesnym urządzeniom audio-wizualnym, mogliśmy zapewnić doskonałą jakość dźwięku i obrazu podczas wydarzenia. To umożliwiło wszystkim uczestnikom udział w uroczystości w sposób jeszcze bardziej uroczysty i wzruszający. Sprzęt ten okazał się niezastąpiony, podkreślając ważność i znaczenie tego wyjątkowego momentu w historii naszej szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości

czerwiec

Zakupiony w ramach Laboratorium przyszłości aparat fotograficzny został wykorzystany podczas spaceru uczniów z klasy I.  Dzięki profesjonalnemu sprzętowi mieliśmy okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej, co dostarczyło nam niezapomnianych chwil i pozwoliło uwiecznić piękne momenty z naszego spaceru.

#Fotografia #SesjaZdjęciowa #LaboratoriumPrzyszłości #Wspomnienia

wrzesień

Nasza szkoła, dzięki programowi "Laboratoria Przyszłości", wzbogaciła się o nowoczesne urządzenia kuchenne. Uczniowie klas I-III z entuzjazmem wykorzystują je podczas zajęć kulinarnych, rozwijając swoje umiejętności. Dzięki nowym sprzętom, nasi młodzi kucharze przygotowali pyszne soki warzywno-owocowe idealne na jesień. Równie dużym powodzeniem cieszyły się chrupiące orzeszki z kremem. Te praktyczne zajęcia kucharskie inspirują dzieci do eksperymentowania z różnorodnymi przepisami. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać kulinarne pasje naszych uczniów w tak nowoczesny sposób.

#Kuchnia #Zajęciakulinarne #LaboratoriumPrzyszłości #NoweMożliwości

październik

W październiku wykorzystaliśmy sprzęt audio -wizualny do nagrania utworów wokalnych o tematyce marynistycznej. Dzięki tym nagraniom, nasze uczennice zakwalifikowały się do finału konkursu. Jesteśmy pełni dumy z ich talentu i wdzięczni za możliwości, jakie daje nam nowoczesna technologia.
 

#Muzyka #Śpiew #LaboratoriumPrzyszłości #RozwijanieZainteresowań #WspieranieWtalentach

listopad

W tym miesiącu klasa V z sukcesem wykorzystała sprzęt z programu "Laboratoria Przyszłości" do stworzenia nagrania i teledysku do pieśni patriotycznej "Maszerują strzelcy". Uczniowie zaprezentowali swoje dzieło podczas szkolnego koncertu pieśni patriotycznych, otrzymując entuzjastyczne reakcje. Ich kreatywne podejście i zaangażowanie w projekt stały się inspiracją dla całej społeczności szkolnej.

grudzień

W Dniu Świętej Łucji nasza szkoła wykorzystała sprzęt kulinarny z programu , aby przygotować słodkie przekąski. Podczas pochodu po klasach, nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję poczęstować wszystkich swoimi smakowitymi wypiekami.

styczeń

W naszej pracowni druku 3D panuje nieustanna aktywność i kreatywność! Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzą cudne bałwanki oraz płatki śniegu, które staną się wspaniałą dekoracją, dodając uroku domowym wnętrzom w zimowe wieczory. Te trójwymiarowe dzieła sztuki, wyróżniające się precyzją i detalami, są dowodem na to, jak nowoczesna technologia może ożywić zimowe motywy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij