Dzień Skupienia na Górze Polanowskiej

Dzień Skupienia na Górze Polanowskiej

Góra zawsze była miejscem, które wydaje się być bliżej nieba i Boga. To właśnie z tego powodu uczniowie klas IV-VII postanowili spędzić Rekolekcyjny Dzień Skupienia na Świętej Górze Polanowskiej, który odbył się 27 marca. Podczas wspinaczki na górę niosłyśmy krzyż i zatrzymywaliśmy się, aby rozważyć drogę krzyżową, co uczyniło naszą wędrówkę jeszcze bardziej refleksyjną.

Na szczycie, w kaplicy Matki Bożej Bramy Niebios, powitał nas ojciec Janusz Jędryszek, franciszkanin z polanowskiej pustelni. Opowiedział nam o historii Świętej Góry oraz o swoim życiu pustelnika, co było dla nas niezwykle inspirujące.

Kulminacyjnym momentem dnia była Eucharystia, sprawowana w intencji naszej szkoły, którą przeżyliśmy wspólnie, zgromadzeni w kaplicy. To było głębokie i poruszające doświadczenie duchowe dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy Panu Bogu za ten owocnie spędzony czas oraz za piękną pogodę, która sprzyjała naszej duchowej podróży. Cieszymy się, że mogliśmy razem przeżyć te chwile skupienia i refleksji.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij