Za nami już VI edycja Szkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek

Za nami już VI edycja Szkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek

Z wielką radością i dumą ogłaszamy zakończenie VI edycji Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, która kolejny raz ożywiła mury naszej szkoły duchem świąt Bożego Narodzenia. W tym roku, konkurs cieszył się niezwykłą popularnością, gromadząc rekordową liczbę uczestników. Łącznie na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców i zespołów, co świadczy o bogatym talencie i zaangażowaniu naszych uczniów.

W ramach konkursu, uczniowie mieli możliwość rywalizacji w czterech kategoriach: soliści klas I-III, soliści klas IV-VII, zespoły oraz kategoria instrumentalna. Dzięki temu każdy miał szansę zaprezentować swoje umiejętności w najbardziej odpowiadającej mu formie.

Kategoria Soliści Klas I-III

Najwyższe laury w tej hategorii zdobyła Hanna Kostrzewska, zachwycając jury i publiczność swoją interpretacją i czystością głosu. Drugie miejsce przypadło Lilianie Kwiatkowskiej, a trzecie – Hannie Bogzdel. Ponadto, wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oyuna Tomaszewska za jej wyjątkowy występ.

Kategoria Soliści Klas IV-VIII

W kategorii solistów starszych klas, zwyciężyła Misheel Tomaszewska, która swym głosem i interpretacją zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność. Na drugim miejscu uplasowała się Helena Łazarczyk, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Maja Janowicz oraz Michalina Bednarska. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Anu Tomaszewska, potwierdzając wysoki poziom konkursu.

Kategoria Zespoły

W rywalizacji zespołowej, na najwyższym stopniu podium stanęły siostry Tomaszewskie, które swoją harmonią i dopracowaniem wykonania wywarły ogromne wrażenie. Drugie miejsce zasłużenie przypadło duecie Maria Rozneau i Maria Skiba, a trzecie miejsce zajęły Anna Napierkowska, Maria Kobus oraz Liliana Kwiatkowska, prezentując wspólnie wyjątkową interpretację.

Kategoria Instrumentalna

W kategorii instrumentalnej, najwięcej uznanie zdobyła Julia Borysewicz, wykazując się nie tylko techniczną biegłością, ale również emocjonalnym przekazem. Drugie miejsce wspólnie zajęły Ada Gąsior i Hanna Schmidt, demonstrując swój niezwykły talent i umiejętności. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Anastazji Fir, która zaimponowała jury swoją indywidualnością i kreatywnością w interpretacji.

Jesteśmy niezmiernie dumni z wszystkich uczestników, którzy swoim talentem i pasją do muzyki wprowadzili nas w magiczny czas świąt. Każdy z występów był wyjątkowy i pokazał, ile serca i pracy włożyli uczniowie w przygotowania.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za zachęcanie i motywowanie dzieci, a przede wszystkim naszym zdolnym uczniom za ich niezapomniane występy.

Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych! Wasze wykonania były prawdziwym prezentem dla wszystkich zgromadzonych i dowodem na to, że muzyka łączy pokolenia.

Do zobaczenia za rok na VII edycji Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij