Świąteczne Tradycje Kaszubskie w Słupsku – Spotkanie Trzech Szkół

Świąteczne Tradycje Kaszubskie w Słupsku – Spotkanie Trzech Szkół

W Słupsku odbyło się niezwykłe wydarzenie, które już od kilku lat wpisuje się w kalendarz świątecznych tradycji. Trzy lokalne szkoły – TEB EDUKACJA, Młodzieżowe Liceum Ogólnokształcące oraz Katolicka Szkoła Podstawowa Świętej Rodziny z Nazaretu – Ziarno, w których nauczany jest język kaszubski, połączyły swoje siły, aby wspólnie celebrować bożonarodzeniowe zwyczaje Kaszub.

Podczas tego wyjątkowego spotkania uczniowie z klas czwartych i trzecich zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę o kaszubskich tradycjach. Za nieskazitelne przygotowanie młodzieży do tych występów odpowiedzialni byli ksiądz Wojciech Pawlak, pani Natalia Hnatów oraz pan Tomasz Szewc, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Chcielibyśmy również wyrazić naszą głęboką wdzięczność panu Tomaszowi Chachuła, który włożył niezwykły trud w stworzenie przepięknej szopki bożonarodzeniowej. Jej obecność znacząco wzbogaciła atmosferę spotkania, przypominając o głębokich korzeniach kaszubskiej kultury i tradycji w naszej wspólnocie.

To wydarzenie nie tylko umocniło więzi między uczniami różnych szkół, ale także pozwoliło młodym ludziom na aktywne uczestniczenie w pielęgnowaniu i propagowaniu bogactwa lokalnego dziedzictwa kulturowego. Jest to piękny przykład, jak edukacja i tradycja mogą wspólnie kształtować tożsamość regionalną i budować mosty międzypokoleniowe.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij