Dzień Świętej Łucji: Świąteczny Pochód i Tradycje w Naszej Szkole

Dzień Świętej Łucji: Świąteczny Pochód i Tradycje w Naszej Szkole

W dniu 13 grudnia, znanym jako najkrótszy dzień w roku, obchodzimy Dzień Świętej Łucji. W naszej szkole ten wyjątkowy dzień jest okazją do celebrowania jednej z najpiękniejszych tradycji.

Nasze uroczystości rozpoczynają się od pochodu, który jest prowadzony przez dziewczynki ubrane w białe sukienki, symbolizujące czystość i niewinność. Ich głowy są ozdobione wiankami z czterema świecami, co dodaje uroczystości wyjątkowego, niemal magicznego charakteru. Dzieci idą korytarzami szkoły, dzwoniąc dzwonkami i częstując wszystkich łakociami, co sprawia, że atmosfera staje się jeszcze bardziej radosna i świąteczna.

W pochodzie towarzyszą im również postacie związane z tradycją bożonarodzeniową: Gwiazdor, Piernik i Mikołajek. Ich obecność przypomina o nadchodzącym okresie świąt Bożego Narodzenia, będącym czasem radosnego oczekiwania i wspólnego świętowania.

To wydarzenie jest dla nas ważnym momentem w roku szkolnym, ponieważ nie tylko przypomina o bogatej kulturze i tradycjach, ale również umacnia wspólnotę szkolną. Dzień Świętej Łucji jest dla nas przypomnieniem o wartościach takich jak radość, dzielenie się i wspólne oczekiwanie na święta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij