Méster bëlnégò czëtaniô

Méster bëlnégò czëtaniô

Méster Bëlnégò Czëtaniô – to wymagający konkurs, wyłaniający mistrza wymowy i interpretacji kaszubskiego tekstu. W tym roku nasi uczniowie uczestniczyli we wszystkich kategoriach wiekowych i zdobyli znaczące miejsca na poziomie powiatu słupskiego. W Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku rywalizowali uczniowie z okolicznych miejscowości, a poziom był bardzo wysoki.

W kategorii klas 1-2 pierwsze miejsce zajęła Weronika Szrajda, drugie - Maria Rozenau, trzecie - Julia Borysewicz, a wyróżnienie otrzymała Hanna Schmidt. Można powiedzieć, że nasze uczennice były bezkonkurencyjne.

W kategorii klas 3-4 reprezentowała nas Lena Wieczorek.

W kategorii klas 5-6 pierwsze miejsce zdobył Kamil Tęsny.

W kategorii klas 7-8 drugie miejsce zajęła Dominika Rogińska, trzecie - Maja Janowicz, a wyróżnienie otrzymała Ewa Napierkowska.

Do wielkiego finału zakwalifikowali się zwycięzcy miejsc 1-2 (do tej pory do finału przechodzili uczniowie z miejsc 1-3, ale ze względu na dużą liczbę uczestników organizatorzy ograniczyli grono finalistów). Tak więc do Wejherowa 15 grudnia 2023 r. pojadą Weronika Szrajda i Maria Rozenau z klasy drugiej, Kamil Tęsny z klasy piątej oraz Dominika Rogińska z klasy siódmej.

Wszystkim mistrzom czytania po kaszubsku gratuluję i bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij