Nasza szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września to szczególna data, gdyż przypada rocznica urodzin Janiny Porazińskiej, a jednocześnie jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To wyjątkowy dzień, który celebrowaliśmy w naszej szkole w niezwykle atrakcyjny sposób. Uczniowie klasy 6 postanowili podzielić się magią czytania i zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-3 na wspólne spotkanie literackie.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania czytano "Historię biało-czerwonych i niebiesko-żółtych skarpetek". To niezwykle barwna i emocjonująca opowieść, która zachwyciła zarówno starszych, jak i młodszych uczestników spotkania. Czytanie głośne stworzyło niezapomnianą atmosferę, w której wszyscy mogli razem przeżywać przygody bohaterów.

To jednak nie koniec niespodzianek! Na spotkanie przybył również gość specjalny - Ambroży Kleks, postać znana i kochana przez dzieci. Jego obecność jeszcze bardziej ożywiła wydarzenie i sprawiła, że dzieci były zachwycone.

To spotkanie nie tylko rozwijało miłość do czytania wśród młodszych uczniów, ale również budowało więzi między różnymi grupami wiekowymi w naszej szkole. Dzieci miały okazję razem śmiać się, słuchać i uczyć się od siebie nawzajem. To dowód, że literatura ma moc jednoczenia i inspirowania naszych najmłodszych do odkrywania magicznego świata książek.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij