Niezapomniana podróż uczniów w świat nauki i bursztynu w Gdańsku

Niezapomniana podróż uczniów w świat nauki i bursztynu w Gdańsku

Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły mieli okazję na niezwykłą wycieczkę, która dostarczyła im mnóstwo wiedzy i fascynujących przeżyć. Rozpoczęliśmy od odwiedzenia Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku, co było prawdziwą gratką dla młodych umysłów.

W Centrum Nauki Hevelianum uczniowie mieli szansę na interaktywną naukę i eksperymentowanie z różnymi zjawiskami fizycznymi i przyrodniczymi. To miejsce pełne eksponatów i doświadczeń, które stymulują ciekawość i kreatywność. Uczestnicy wycieczki mogli dosłownie "dotknąć" nauki i odkryć ją na własnej skórze.

Po wizycie w Hevelianum czekała na nas jeszcze jedna niesamowita atrakcja. Udaliśmy się do Muzeum Inkluzji Bursztynu przy Uniwersytecie Gdańskim, gdzie przekroczyliśmy próg fascynującego świata bursztynu. W tym miejscu uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się o historii, znaczeniu i procesach związanych z tym pięknym skarbem natury. Wystawa ta była zarówno edukacyjna, jak i inspirująca, ukazując różnorodność i niezwykłość bursztynu w całej jego okazałości.

Ta wycieczka była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do rozwijania pasji i zainteresowań. Pozostawiła naszych uczniów z głodnymi umysłami i wrażliwością na piękno nauki i sztuki. To z pewnością było wyjątkowe doświadczenie, które zostanie w ich pamięci na długo.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij