Historia, przyroda i przygoda: Niezapomniana wycieczka uczniów na zakończenie roku szkolnego

Historia, przyroda i przygoda: Niezapomniana wycieczka uczniów na zakończenie roku szkolnego

W ramach ostatnich dni roku szkolnego 2022/2023, nasi najstarsi uczniowie wybrali się na niezapomnianą, edukacyjną wycieczkę. W jej trakcie mieli okazję poznać bogatą historię i przyrodę naszego regionu, zwiedzając jednocześnie trzy unikalne miejsca.

Pierwszym przystankiem był zespół bunkrów Blüchera w Ustce, które stanowią istotną część historii II Wojny Światowej na Pomorzu. Ta wizyta pozwoliła uczniom na dogłębne zrozumienie skomplikowanej historii regionu, a także ukazała im realia wojennej rzeczywistości. Opowieści o heroizmie, wytrwałości i poświęceniu z pewnością pozostaną w ich pamięci na długo.

Następnie grupa udała się na niezwykłe czołpińskie wydmy, które stanowią jedno z najciekawszych krajobrazów nadmorskich w Polsce. Wyjątkowe piękno i surowość tych miejsc zachwyciły uczniów. Zdobywanie wydm było nie tylko formą aktywności fizycznej, ale też okazją do obserwacji i nauki o procesach formowania krajobrazu oraz specyfice ekosystemu wydmowego.

Ostatnim punktem programu była wizyta w latarni morskiej, skąd uczniowie mogli podziwiać panoramę okolicznej przyrody. Ta część wycieczki na długo zapadnie w ich pamięć, gdyż dawała niepowtarzalną możliwość obserwacji morza i wybrzeża z góry. Wizyta w latarni była także doskonałą lekcją historii oraz techniki.

Podróż była nie tylko okazją do nauki, ale także do podziwiania przepięknych, nadmorskich pejzaży. Wspólne doświadczenia, odkrywanie nowych miejsc i zdobywanie wiedzy w praktyczny sposób na pewno zapadną w pamięć uczniom i staną się niezapomnianym doświadczeniem.

Cieszymy się, że mogliśmy zakończyć rok szkolny na tak pozytywnej i inspirującej nucie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij