W sądzie o sądzie

W sądzie o sądzie

Dnia 10 maja, w ramach zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie, nasi najstarsi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji pod tytułem „W sądzie o sądzie”. Młodzież miała okazję z bliska poznać funkcjonowanie Sądu Rejonowego w Słupsku i zrozumieć znaczenie pracy sędziego.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z panią sędzią Renatą Natalią Wójtowicz, która oprowadziła uczniów po budynku sądu, przedstawiając jego działanie i rolę w społeczeństwie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale rozpraw, poczekalnię dla świadków oraz gabinet sędziego, co dało im pełniejszy obraz, jak wygląda praca w sądzie. Spotkanie z sędzią pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć wymiar sprawiedliwości i proces sądowy.

Najważniejszym punktem wizyty była symulacja rozprawy sądowej, w której uczestniczyli nasi uczniowie oraz nauczyciele. Symulacja ta była nie tylko doskonałym sposobem na zrozumienie procesu sądowego, ale również doskonałą okazją do nauki o prawach i obowiązkach obywateli. Uczniowie mogli doświadczyć, jak to jest stać przed sądem, zarówno jako oskarżyciel, obrońca, jak i oskarżony.

Każdy z uczniów odegrał swoją rolę z dużym zaangażowaniem, co przyczyniło się do realistycznego przedstawienia procesu sądowego.

Ta praktyczna lekcja WOS-u na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów. Zdecydowanie przekonała ich, że edukacja nie musi ograniczać się tylko do tradycyjnej nauki w klasie, ale może być także fascynującą przygodą, pełną ciekawych doświadczeń i odkryć.

Chcielibyśmy podziękować Sądowi Rejonowemu w Słupsku i pani sędzi Renacie Natalii Wójtowicz za gościnność i możliwość przeprowadzenia tak cennej lekcji. Mamy nadzieję, że nasza wizyta była tylko początkiem dalszej, owocnej współpracy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij