Laboratorium przyszłości

Laboratorium przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w ciekawy sposób, angażując uczniów oraz rozwijając ich talenty i zainteresowania. Inicjatywa MEiN wspiera szkoły podstawowe w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Katolicka Szkoła Podstawowa Świętej Rodziny z Nazaretu – Ziarno w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tysięcy złotych na zakup sprzętu, wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu umiejętności technicznych. Samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych oraz umiejętności stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zakupiony sprzęt AGD nie tylko wzbogacił szkolne zasoby przydatne w zajęciach kulinarnych, ale uczy eksperymentowania i przygotowania do życia.

Nauka obsługi sprzętu AGD, odmierzanie gramatur, łączenie ze sobą składników to umiejętności jakie młodzież zdobywa w czasie zajęć. Nauka gotowania barszczu pod okiem Pani z Ukrainy na pewno się przyda w przyszłości!

Zakupiony w ramach programu sprzęt: drukarka 3D Flash Forge Adwenture 3, aparat z funkcją kamery Canon M50 Mark II z obiektywem, mikrofon kierunkowy oraz zestaw oświetleniowy, sprzęt nagłośnieniowy służy nauczycielom w zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij