Akademia z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3-go maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3-go maja

Społeczność szkolna zebrała się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To wydarzenie historyczne pomogło uświadomić, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.

Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określała ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka, obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do byłej świetności.

Uczniowie koła historycznego pod opieką p. Marzeny Maksimowicz montażem słowno-muzycznym przybliżyli nam wydarzenia sprzed 231 lat.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij