Odkrywamy tajemnice przyrody w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi

Odkrywamy tajemnice przyrody w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi

Park Krajobrazowy Dolina Słupi to malowniczy obszar na północy Polski, który charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, licznymi rzekami i jeziorami oraz dużą różnorodnością przyrodniczą. Jest to obszar chroniony, którego celem jest ochrona przyrody i zachowanie unikalnego środowiska przyrodniczego.

W Parku Krajobrazowym Dolina Słupi organizowane są różnego rodzaju zajęcia edukacyjne i dydaktyczne, takie jak wystawy tematyczne, spacery przyrodnicze, warsztaty czy prelekcje. Te działania mają na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz gości parku.

Wspomniana wystawa grzybów, którą odwiedzili uczniowie klasy 2, jest doskonałym przykładem takiej inicjatywy. To świetna okazja dla dzieci do zapoznania się z różnymi gatunkami grzybów, a także do zdobycia wiedzy na temat tego, które z nich można jeść, a których należy unikać. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się rozpoznawania grzybów, poznają ich różnice i znaczenie w przyrodzie.

Park Krajobrazowy Dolina Słupi pełni ważną rolę jako miejsce edukacji ekologicznej i promowania zrównoważonego rozwoju. Działania takie pomagają chronić przyrodę i uczyć młodsze pokolenia, jak dbać o środowisko naturalne.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij