Młodzi demokraci w akcji - wybory przewodniczącej Małego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole

Młodzi demokraci w akcji - wybory przewodniczącej Małego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole

28 września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego, co stanowiło doskonałą okazję do nauki i praktykowania zasad demokracji. Proces wyborczy był momentem, w którym uczniowie mieli szansę włączyć się w życie społeczności szkolnej i wyrazić swoje zdanie na temat tego, kto będzie reprezentował ich interesy.

Kandydaci, którzy ubiegali się o funkcję w samorządzie, mieli okazję przedstawić swoje programy i postulaty na wspólnym spotkaniu, na którym mogli przekonać swoich kolegów i koleżanki do swoich pomysłów. Warto podkreślić, że nie zabrakło wśród nich chwytliwych i kreatywnych postulatów, takich jak "brak prac domowych", "dzień bez mundurka", "większa ilość dyskotek" czy "dzień szalonej fryzury". To dowód na to, że uczniowie mają wiele ciekawych pomysłów i chęć wprowadzania pozytywnych zmian w swojej szkole.
Podczas głosowania każdy z uczniów miał możliwość oddania swojego głosu na swojego ulubionego kandydata, co jest kluczowym elementem procesu demokratycznego. Wybory na przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego stanowiły doskonałą lekcję demokracji, ucząc dzieci, że każdy głos ma znaczenie i że decyzje podejmowane wspólnie są ważne dla całej społeczności.

W wyniku głosowania wybrana została przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego, Róża Kwiatkowska z klasy 3. To dla niej ogromne wyróżnienie, ale także poważne zadanie - reprezentowanie swoich rówieśników i współtworzenie atmosfery współpracy i zrozumienia w szkole. Serdecznie gratulujemy Róży wygranej i życzymy jej wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska, a wszystkim uczniom życzymy aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i rozwijania demokratycznych wartości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij