Rotmistrz Pilecki i jego wartości ożywione na lekcji z panią Kupiszewską

Rotmistrz Pilecki i jego wartości ożywione na lekcji z panią Kupiszewską

Naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Kupiszewska, koordynatorka projektu „Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony”. Spotkanie to miało na celu zaszczepienie w młodych umysłach zrozumienia dla wartości, którymi żył i które głosił rotmistrz Witold Pilecki.

Pani Kupiszewska poprowadziła zajęcia z naszymi najstarszymi uczniami, skupiając się na niezwykle ważnym okresie historii Polski, a w szczególności na postaci Rotmistrza Pileckiego. Jego życie, pełne poświęcenia, odwagi i niewzruszonego patriotyzmu, stało się tematem przewodnim spotkania.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o działaniach Pileckiego, który dobrowolnie zgłosił się do Auschwitz, aby zorganizować ruch oporu i zebrać informacje o zbrodniach hitlerowskich. Ponadto, pani Kupiszewska opowiedziała o jego działalności po wojnie i procesie, który doprowadził do jego niesłusznej egzekucji.

Zajęcia nie były tylko suchym wykładem historii. Pani Kupiszewska z wielkim zaangażowaniem przedstawiła uczniom, jakie wartości przyświecały Pileckiemu. Przybliżyła pojęcie patriotyzmu, odwagi i poświęcenia dla dobra innych, pokazując uczniom, jak te wartości mogą być zastosowane w dzisiejszych czasach.

Spotkanie to stało się niezapomnianą lekcją, która na długo zapadnie w pamięć naszych uczniów. Przekazało im nie tylko wiedzę o jednym z najważniejszych bohaterów naszej historii, ale także zaszczepiło głębokie zrozumienie dla wartości, którymi żył Pilecki.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Kupiszewskiej za jej czas, zaangażowanie i przekazanie tak ważnych lekcji naszym uczniom. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij