Mistrzowie pięknego czytania w języku kaszubskim to nasi uczniowie!

Mistrzowie pięknego czytania w języku kaszubskim to nasi uczniowie!

W środę, 30 listopada, mistrzowie szkół powiatu słupskiego stanęli do rywalizacji w konkursie Mester belnego czetanio w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku. Wystartowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych klasy 3-4 i klasy 5-6.

W pierwszej kategorii reprezentowali nas Łucja Radawiec i Kamil Tęsny, w drugiej Ewa Napierkowska i Dominika Rogińska.

Łucja i Dominika zajęły pierwsze miejsca – były bezkonkurencyjne. Kamil zmierzył się z dwudziestoma kolegami z innych szkół i zdobył wyróżnienie, ale największy podziw wzbudziła Ewa Napierkowska, która przeczytała kaszubską legendę bez wcześniejszej znajomości tekstu i zajęła trzecie miejsce. To było imponujące!

Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę. Wymowa, intonacja i interpretacja legend znalazły uznanie w oczach i uszach jury. Można śmiało powiedzieć, że nasi uczniowie nie mają sobie równych w języku kaszubskim w całym powiecie.

Za zaangażowanie dzieci i rodziców dziękuje Tomasz Szewc, nauczyciel j. kaszubskiego.

Jedziemy za tydzień na wielki kaszubski finał mistrzów pięknego czytania do Wejherowa!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij