Tydzień Amerykański

Tydzień Amerykański

Za nami „Tydzień Amerykański”, który w naszej szkole trwał od 24-28 października. Jego celem było przybliżenie kultury Stanów Zjednoczonych.

Cała społeczność szkolna z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w tym wydarzeniu. Nauczyciele przygotowali lekcje kulturowe, a uczniowie flagi i plakaty z ciekawostkami oraz symbolami Stanów Zjednoczonych. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć wiele postaci ze świata kreskówek Disneya, znanych sportowców, superbohaterów, kowbojów oraz innych znanych osób.

W ramach podsumowania, chętni uczniowie mogli się sprawdzić w specjalnie przygotowanym Quizie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.

Ponadto uczniowie zaangażowali się w przygotowanie słodkości i amerykańskich przekąsek. Podczas przerw odbywał się kiermasz, w trakcie którego można było skosztować mini hot dogi, ciasta, babeczki, popcorn, donaty, cynamonki, czekoladowe lizaki oraz amerykańskie pancakes (naleśniki) z różnymi dodatkami.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza na temat kultury, historii oraz obyczajów Stanów Zjednoczonych oraz smak amerykańskich pyszności na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w obchody „Tygodnia Amerykańskiego”. Na Was zawsze możemy liczyć!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij