Dzień Papieski

Dzień Papieski

W tym wyjątkowym dniu, jakim jest 16 października, wspominamy jedno z ważniejszych wydarzeń dla historii polskiego Kościoła. Tego dnia, 45 lat temu, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. To był moment, który na zawsze wpisał się w naszą historię i pozostawił niezatarte ślady w sercach Polaków.

W związku z tą wyjątkową rocznicą, Samorząd Szkolny pragnął upamiętnić to wydarzenie w sposób szczególny. Postanowiliśmy rozprowadzać w szkole kremówki papieskie, które są smakowitym przysmakiem, a zarazem nawiązują do tej ważnej postaci. Kremówki były dostępne dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

To była nie tylko okazja do wspólnego świętowania i przypomnienia sobie o naszym wielkim rodaku, ale także sposób na wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dzięki temu, każdy z nas mógł włączyć się w dobrą sprawę i uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Jego życie i działalność nadal stanowią dla nas inspirację do działania na rzecz dobra i miłości bliźniego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij