O szkole

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego jest organem założycielskim i prowadzącym Zespół Szkół Katolickich (gimnazjum i liceum).

Motto szkoły to słowa Jana Pawła II:

Musicie od siebie wymagać nawet wtedy,
gdyby inni od was nie wymagali.

Do Szkoły Katolickiej zapraszamy wszystkich, którzy swoje dzieci i młodzież chcą wychować według chrześcijańskiej wizji świata i w duchu umiłowania ojczyzny. Chcemy wraz z rodzicami i gronem nauczycieli w serdecznej, rodzinnej atmosferze poszukiwać odpowiedzi na pytania: Jak żyć godnie i odważnie? Jak być prawdziwie wolnym? Co jest w życiu najważniejsze? Gdzie spotkać Boga?


Monografia Zespołu Szkół w Słupsku 2013


Opinie uczniów i absolwentów o szkole

Do ZSK chodzę już 6 lat. Najpierw uczęszczałam do gimnazjum, a potem do liceum. W czasie tych sześciu lat wiele się w szkole zmieniło, szczególnie na granicy gimnazjum i liceum. Każda szkoła ma plusy i minusy, nawet ZSK. Zaletą tej szkoły na pewno są mundurki, które wyróżniają „Katolik” od innych szkół. Szkoda tylko, że nauczyciele nie zawsze kontrolują jak ubrani są uczniowie. Według mnie nastąpiło pewne rozluźnienie odnośnie stroju szkolnego. Plusem na pewno jest modlitwa, która dodaje specyficzności tej szkole. Zajęcie w szkole nie ograniczają się jedynie do lekcji. Można zapisać się na koła zainteresowań, np. historyczne, muzyczne. Ponadto ma się dostęp do konsultacji z danego przedmiotu. Wadą tych zajęć jest ich późna godzina, zależna niestety od lekcji (nie każdy ma siłę iść na 7:45 czy na 16:00). Kolejną zaletą są wyjazdy do Teatru Muzycznego w Gdyni czy wyjścia do kina MCK.

Patrycja  (III KLO)

* * *

ZSK im. Św. Marka w Słupsku jest szkołą otwartą i przyjazną. Uważam, że szkoła daje duże możliwości rozwoju intelektualnego oraz duchowego. Grono pedagogiczne wykazuje zainteresowanie każdym uczniem. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, z których chętnie korzystam, np. koło filmowe lub dodatkowe godziny z matematyki. Szkoła daje możliwość indywidualnego rozwoju także poza jej terenem, np. edukacja filmowa w kinie Rejs lub kurs mediacji rówieśniczych w Centrum Mediacji w Słupsku, który ukończyłem. Możliwość skorzystania z opieki duszpasterskiej oraz codzienną modlitwą Anioł Pański pozwalają nam, bardziej niż innym uczniom, skoncentrować się na tym co zrobiliśmy i co jeszcze mamy uczynić w ciągu dnia, by realizować nasze chrześcijańskie obowiązki. Jestem zadowolony z wyboru tej szkoły. Niebawem ją skończę, lecz zawsze z dumą będę wspominał nauczycieli oraz to miejsce, w którym przyszło mi spędzić okres trzech lat.

Ryszard (III KLO)

* * *

Uczęszczam do Zespołu Szkół Katolickich już szósty rok. Jestem bardzo zadowolona ze szkoły. Najbardziej w tej szkole podoba mi się indywidualne podejścia nauczyciela do ucznia, Mało liczne klasy są również zaletą szkoły. W ostatniej klasie nauczyciele bardzo dobrze przygotowują do matury. Zajęcia wyglądają prawie jak prywatne lekcje. Jest to duży plus, gdyż każdy chce przygotować się dobrze do egzaminów. W szkole również można powierzyć zaufanym nauczycielom swoje problemy. Oni zawsze wysłuchają i pomogą. Moim zdaniem, modlitwa w kościele w czasie zimy nie powinna być prowadzona. Możemy „Anioł Pański” odmawiać w salach lekcyjnych, jak ma tomiejsce we wtorek i czwartek.

* * *

Uczęszczam do Zespołu Szkół Katolickich im. św. Marka w Słupsku, już szósty rok. Rozpoczęłam tu moją naukę w gimnazjum w 2005 roku, zachęcona pozytywnymi opiniami o szkole usłyszanymi od znajomych, którzy uczyli się już w „katoliku”. Pozytywne wrażenie wywołało na mnie indywidualne podejście nauczyciela do ucznia oraz mało liczne klasy. Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do mundurka, który w naszej szkole jest obowiązkowy. Szkoła jest idealna dla uczniów, którzy chcą czerpać „ponadprogramową” wiedzę, a także dla młodzieży potrafiącej dostosować się do reguł, które panują w „katoliku”. Zostałam w liceum katolickim, ponieważ odpowiada mi „kameralna” atmosfera szkoły, oraz warunki nauki jakie są nam zapewnione.

* * *

„Zespół Szkół Katolickich to synonim dla jakości w nauczaniu i troski o uczniów. Doborowe grono pedagogiczne świetnie przygotowuje do egzaminów i testów, troszczą się także o wzrost świadomości obywatelskiej u uczniów. Wychowanie w duchu myśli chrześcijańskiej uczula społeczność szkolną na losy bliźnich. Nasza szkoła to domowa atmosfera, budowana przez wszystkich nauczycieli i uczniów. Gdybym ponownie wybierał szkołę bez wątpienia byłaby to szkoła katolicka”

Dominik II Liceum

* * *

„Zostałem w Liceum Katolickim, ponieważ szkoła ta uczy nas życia dorosłego, przekazując wartości, którymi należy się kierować w życiu. Stajemy się samodzielni, nabywamy ważnych umiejętności i praktyczną wiedzę. Odpowiada mi panujący tu klimat, małe klasy i wysoki poziom nauczania. W szkole panuje miła atmosfera, nauczyciele pomagają uczniom.”

Filip II Liceum

* * *

„Wybierając Liceum, jako cel obrałam sobie zdanie matury z zadowalającymi wynikami. Gimnazjum Katolickie doskonale przygotowało mnie do testów gimnazjalnych. Wysoka zdawalność matury tylko utwierdziła mnie w zdaniu iż Katolickie Liceum , poziom nauczania i dobrze wyszkolona kadra nauczycielska jest najlepszym wyborem dla licealisty.”.

SaraOpinie rodziców

Jestem bardzo zadowolony z pobytu syna w Zespole Szkół Katolickich. Już od trzech lat nauki w Katolickim Gimnazjum w Słupsku widziałem, że dalszą naukę syn będzie kontynuował w tutejszym liceum. Cieszył mnie wybór mojego syna, gdyż w szkole czuł się jak w domu. Często podkreślał rodzinną atmosferę, naukę w mało licznych klasach, wspólne wycieczki z nauczycielami. Dziś, patrząc na wyniki syna na studiach, jego umiejętności radzenia sobie w wielu życiowych sytuacjach wiem, że pozostawienie go na 6 lat w ZSK zaowocowało. Wiele zawdzięczam nauczycielom uczącym syna matematyki, j. polskiego, geografii, j. niemieckiego, gdyż dzięki nim czas nauki w szkole wspominam bardzo ciepło.

* * *

Zawsze z sentymentem wspominam naukę moich dwóch synów w Zespole Szkół Katolickich. Obaj uczyli się najpierw w Katolickim Gimnazjum, potem w Katolickim Liceum. Cenię sobie indywidualne podejście do moich jakże różnych dzieci. Nauczyciele potrafili wydobyć z ucznia to, co w nim dobre i pozytywne. Podobała mi się konsekwencja w przestrzeganiu prawa i regulaminu szkoły.

 

Wykaz dzwonków

1. 8:15 - 9:00
2. 9:10 - 9:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:20 - 13:05
6. 13:15 - 14:00
7. 14:10 - 14:55
8. 15:05 - 15:50
9. 16:00 - 16:45

11:45 - 12:00 modlitwa
 12:00 - 12:20 duża przerwa

Created by: Karol Mielniczuk