• Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

Copyright 2021 - Wesołych Świąt!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Pomóż ocalić życie bezbronnemu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Mimo szalejącej pandemii ta edycja cieszyła się rekordowo dużym powodzeniem - nadesłano ponad 1100 prac z całej Polski. Jury oceniło je w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej, każdej w dwóch przedziałach wiekowych: szkoła podstawowa kl. 4-8 i szkoła ponadpodstawowa. Konkurencja była spora, prace napływały do ostatniej chwili i były tak nadzwyczajne, że mieliśmy naprawdę duży problem z wyborem zwycięzców.


Jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentów młodych konkursowiczów, którzy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami, starannością, bogactwem i doborem słownictwa, a także oryginalnością ujęcia tematu. W przesłanych pracach można było dostrzec refleksję nad wartością życia i godnością człowieka. Podejmowane były tematy trudne, takie jak: trud i zmagania ludzi niepełnosprawnych, życie osób w podeszłym wieku oraz cierpienie nieuleczalnie chorych dzieci. Daliście nam konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life. Pokazaliście, że wartość ludzkiego życia jest dla Was niezwykle ważną kwestią. Za takie podejście, bardzo dziękujemy!

Wybranie spośród tylu wspaniałych prac tych najlepszych, okazało się trudnym zadaniem. Po burzliwych dyskusjach i konsultacjach, jury wyłoniło zwycięzców.Kategoria literacka, szkoła ponadpodstawowa:

I miejsce: Zofia Kaśków, Postomino - Maria Katolickie Liceum Ogólnokształcące Słupsk

                                        L.Kwiatkowska