• Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

Copyright 2020 - Wesołych Świąt!

  l2 We wtorek, 25 lutego 2020 roku, klasa 5 SP razem z panią Karoliną Materek wybrała się na lekcję do Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku "Słupia - rzeka wiedzy". Zajęcia miały na celu zaznajomienie dzieci z walorami przyrodniczymi rzeki i doliny Słupi oraz ideą ochrony przyrody. Obejrzeliśmy salę wystawową, w której urządzono dioramy (scenki) przedstawiające typowe siedliska związane z rzeką i jej doliną.

   W dioramach umieszczono modele ryb, płazów, owadów oraz charakterystycznych zwierząt występujących w naszym regionie, o których z pasją opowiadał nam kierownik Parku Krajobrazowego Doliny Słupi p. Marcin Miller. Największym powodzeniem wśród naszych uczniów cieszyły się dwa duże akwaria, w których zaprezentowana jest ichtiofauna naszych rzek i jezior, a także gatunki inwazyjne, zagrażające naszej rodzimej przyrodzie. Pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej to prawdziwa lekcja przyrody.