• Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

  • Rok szkolny 2019/2020

Copyright 2021 - Wesołych Świąt!

     Dnia 10 grudnia 2019 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się rozdanie nagród konkursu ,,Mistrzowie i Patrioci” organizowanego pod Patronatem Narodowym prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie odzyskania Niepodległości. Na konkurs wpłynęło niemal 1,2 tys. prac z kilkuset szkól z całej Polski. Uczennica klasy II liceum Zofia Kaśków zajęła I miejsce.
   Jej praca opowiadała o życiorysie Marii Kwaśniewskiej w nietypowy sposób. Połączyła odległe czasowo światy, współczesność z biografią sportsmenki udowadniając ze temat nadal jest nadal aktualny. Pani Marzeną Maksimowicz, nauczycielka historii, wraz z Zofią udała się do Warszawy, aby odebrać nagrodę i przyjąć gratulacje od Prezydenta Andrzeja Dudy. Cała uroczystość odbywała się w sali kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.
   Przybyło około 60 nagrodzonych uczniów wraz z opiekunami lub rodzicami. Uroczystość uświetniła obecność pani minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i europosła Ryszarda Czarnieckiego oraz prezesa fundacji Łukasiewicza Macieja Zdziarskiego. Najpierw Prezydent wygłosił krótkie przemówienie, a następnie odbyło się rozdanie nagród. Później Pan Prezydent odpowiadał na pytania młodzieży. Po części oficjalnej odbyło się małe standing party w ramach obiadu.

Gratulujemy Zosi wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

image1 image3

image0