• Rok szkolny 2018/2019

  • Rok szkolny 2018/2019

  • Rok szkolny 2018/2019

  • Rok szkolny 2018/2019

Copyright 2019 - Wesołych Świąt!

    W dniu 16 listopada 2018 klasa II liceum wraz z Panią Marzeną Maksimowicz wybrała się na Jesienny Festiwal Historyczny zorganizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku. Od godziny 10:00 słuchaliśmy wykładu dr T. Katafiasza o tym, w jaki sposób Polacy walczyli z zaborcami w XIX wieku i w czasie I wojny światowej oraz w jaki sposób radzili sobie z rusyfikacją i germanizacją.

    Po interesującym wykładzie mieliśmy około 10 minut przerwy, który mogliśmy wykorzystać na krótki posiłek oraz pyszną kawę. Krótko po godzinie 11 rozpoczął się wykład o motoryzacji z czasów 20-lecia międzywojennego, na którym była mowa o polskich samochodach i motocyklach. Dowiedzieliśmy się na nim o różnych mało znanych polskich samochodach oraz kultowych motocyklach jakie były produkowane na początku XX wieku w naszej pięknej Ojczyźnie.
 

 Na koniec zwiedziliśmy wystawę dot. Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Festiwal Historyczny bardzo nam się podobał i z pewnością zapamiętamy na długo to, czego się tam dowiedzieliśmy.